KARBEM'DE AKADEMİK EĞİTİM

Karbeme Nasıl Öğrenci Alınmaktadır.?

Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezine öğrenciler sınav yapılarak alınmaktadır. Eğitim öğretim yılının sonlarına doğru bir sonraki eğitim öğretim yılının öğrencilerini belirlemek adına kayıt sınavı yapılır.Sınava katılan öğrenci velilerinin telefonlarına doğru-yanlış sayısı, sınavdan aldıkları puan ve kazanıp kazanmadığı durumu mesaj olarak iletilir. Ayrıca asil ve yedek liste kurum bahçesine velilerin göreceği şekilde asılır.Kazanan öğrencilere bir ay gibi bir kayıt süresi verildikten sonra  kayıt yaptırmayanların yerine yedek listeden sırasıyla öğrenciler aranarak kayıt yaptırmaları için davet edilir.

Karbemde Kaçıncı Sınıflar Eğitim Görmektedir?

6.ve 7. Sınıflara hafta sonu 6 saat ders verilerek okul temel derslerine(Türkçe-Matematik-Fen ve Teknoloji-Sosyal Bilgiler-İngilizce) ve bir sonraki döneme hazırlamak için gerekli destekler verilmektedir. Ayda en az bir kazanım sınavı yapılarak öğrenci başarı değişimi takip edilmektedir.

8 ve 12.Sınıflar sınava hazırlık (TEOG-YKS) sınıfları olduğundan ayda en az ikişer deneme sınavı ve haftalık en az 10 saat sınava hazırlık dersleri verilmektedir.

10 ve 11. Sınıflara haftalık 6 saat eğitim verilerek gerek okul derslerine hazırlık gerekse sınav alt yapısı oluşturmak amaçlı yıl içerisinde 8 deneme sınavı yapılmaktadır. 

Mezun öğrencilerimiz alanlarına göre (TYT-MF-SÖZ-TM olmak üzere) sınıflara ayrılıp hafta içi Salı-Çarşamba-Perşembe günleri haftalık en az 15 saat ders alarak YKS ye hazırlık yapılmaktadır. Yıllık 14 TYT 13 AYT olmak üzere toplam 27 deneme sınavı yapılmaktadır.

Tüm sınıflara eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri hafta içi ve hafta sonu verilmektedir. Tercih dönemlerinde öğrencilerimize ve ailelerimize tercih danışmanlığı hizmeti rehberlik servisi tarafından sunulmaktadır.

Eğitim gören tüm öğrencilerin test ve sınav kitapçıkları ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.